ARBEID
Artec logo reveal

Ny profil og nettside

Animasjon, Identitet, Innsikt, Merkevarestrategi, Print, UI/UX-design, Webløsninger

ARTEC er et kontor med hjerte i Bergen som jobber med arkitektur og prosjektledelse. De er opptatt av å skape et tidløst og kreativt design ved bruk av gode materialer og gjennomarbeidede detaljer. Nå ønsket de at profilen og nettsiden skulle reflektere nettopp dette og AG&s designteam ble satt på saken!

BAKGRUNN

ARTEC hadde behov for å fornye profilen og nettsiden sin, for et ryddigere og mer moderne uttrykk. De ønsket å beholde fundamentet i logo og fargevalg, men gi det en oppdatert look. Prosjektene trengte en god presentasjon som fungerte på alle enheter og vår designteam ble satt på saken.

LØSNING

Vi ryddet opp i logoen og ga den et strammere uttrykk. Fargepaletten ble utvidet for å ha flere støttefarger å spille på, og det ble utarbeidet et sett med ikoner som er generelle nok til å kunne ha en rekke bruksområder. Nettsidene ble utformet i et minimalistisk design, og hovedvekten ble lagt på presentasjon av prosjektene og alle de dyktige menneskene som jobber i ARTEC.

Artec nettside på mobil og pc
Artec visittkort
Artec designmanual
Artec fargepallett
AKS profilelementer
Artec logoanimasjon
Artec storyboard

Ta en titt på..

 
ARBEID
Emballasjedesign for Bjørneseths Kaffe

Bergen Sentrum: Emballasjedesign for historisk kaffe

Bergen Sentrum

 
ARBEID
Screenshot of the sub pages our fleet and our trades on the new G2 Ocean website

Nettsider for G2 Ocean: Mobilvennlig UI/UX som tåler ørkensol og dårlig nett

G2 Ocean